Polecamy
Powstają budynki produkujące dwa razy więcej energii, niż potrzebują
Ciekawostki

Powstają budynki produkujące dwa razy więcej energii, niż potrzebują

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Energooszczędne budownictwo staje się coraz popularniejsze także w naszym kraju. Jego założeniem jest jak najniższe zużycie energii elektrycznej oraz tej niezbędnej do jego ogrzania. Na świecie powstają jednak już pierwsze budynki, które są w stanie wyprodukować więcej energii, niż potrzebują. Jakie daje to możliwości w przyszłości?

Nie tylko zeroemisyjne, ale i zasilające inne budynki konstrukcje podbiją świat

Odnawialne źródła energii to niezwykle gorący temat dotyczący ochrony środowiska naturalnego. O ile domy, które są w stanie wyprodukować tyle energii, ile potrzebują, już nikogo nie dziwią, o tyle szacuje się, że w przyszłości będą powstawać na szeroką skalę konstrukcje, które dodatkowo zasilą także sąsiadujące domy lub lokale. Pierwszy z nich powstał już w Norwegii.

The Powerhouse Brattørkaia wytwarza dwa razy więcej energii elektrycznej, niż potrzebuje, dzięki czemu jej nadmiar wykorzystywany jest do zasilania instalacji pobliskich budynków, a także ładowania pojazdów elektrycznych. To prawdziwa rewolucja w świecie zielonego prądu, która w przyszłości może znaczne wpłynąć na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie profile stalowe dla Twojego projektu budowlanego?
Jak wybrać odpowiednie profile stalowe dla Twojego projektu budowlanego?
Wybór odpowiednich profili stalowych ma kluczowe znaczenie dla trwałości i bezpieczeństwa Twojego projektu budowlanego. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie profile stalowe będą odpowiednie dla Twojego projektu.
Luksusowe marki samochodów: Nieustający pościg za doskonałością
Luksusowe marki samochodów: Nieustający pościg za doskonałością
Luksusowe marki samochodów: Synonim prestiżu i niezrównanego stylu.
Czy nowoczesne technologie mogą zrewolucjonizować procesy dostaw w branży motoryzacyjnej?
Zastanów się, jak innowacje technologiczne mogą zupełnie przemodelować łańcuch dostaw w przemyśle samochodowym. Pojawiają się nowe możliwości, które mogą przynieść niesamowite korzyści dla całej branży.
Ostatnie wpisy